„Extreme Weekend” przygotowany przez Fundację Las i Woda, redakcję programu „Darz Bór”, Wojskowy Klub Strzelecki „Poligon Drawski” oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Do współpracy zaprosiliśmy również żołnierzy 14 BOT. Jest to bowiem jedyny w Polsce sprawdzian umiejętności strzeleckich dla myśliwych, strzelców długodystansowych, taktycznych i wojskowych, w którym można sprawdzić się w trafianiu do różnych celów – nie tylko tarcz, umieszczonych na odległościach od 25 do nawet 1000 metrów! - informuje naszą redakcję Marcin Czerwiński - Wojskowy Klub Strzelecki POLIGON DRAWSKI.

Od piątku (03.07.2020r) wszyscy uczestnicy pierwszego dnia budują miasteczko namiotowe, gdyż aby brać udział w tej imprezie – trzeba trzy dni spędzić w prawdziwym obozowisku pod namiotem! Motto zawodów to "spodziewać się – NIESPODZIEWANEGO! Już pierwsza edycja pokazała, że często duże doświadczenie strzeleckie, umiejętność trafiania do celów na bardzo dużych dystansach lub perfekcyjne posługiwanie się optyką były niewystarczające by sprostać wymaganiom stawianym przez organizatorów - powiedział jeden z organizatorów.Podczas całego eventu każda z obecnych tam osób będzie miała możliwość przetestowania samochodów terenowych oraz Qadów w jeździe po bezdrożach poligonowych. Przez cały czas trwania imprezy o podniebienia uczestników zadba nasza ekipa z Fundacji Las i Woda pod okiem Dzikiego Łosia oraz Ogólnopolskiej Ambasady Dziczyzny! Będą serwowane doskonałe potrawy przygotowane z najlepszego polskiego mięsa „Dziczyzny” - dostarczonej przez lokalne koła łowieckie oraz firmy współpracujące z naszą Fundacją!

Co jeszcze będzie się działo w ten weekend na poligonie w Drawsku Pomorskim zapraszamy do wysłuchania wywiadu z organizatorami.Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.