Zakończył się remont fragmentu ogrodzenia cmentarza komunalnego w Drawsku Pomorskim. Wzdłuż ulicy Witkiewicza.

Na odcinku 300 metrów wybudowano nowe murki, posadowiono słupki i zamontowano przęsła ogrodzenia panelowego. Przy bramce wejściowej, na wysokości ulicy Stanisławskiego, wykonano pochylnię zejściową wraz z balustradą, a od strony ulicy Siemiradzkiego zejście ze schodów.

Wymiana części płotu stanowiła ostatni etap modernizacji ulicy Witkiewicza, przy remoncie której wystąpiły różnice poziomów pomiędzy ulicą a cmentarzem, co powodowało utrudnienia w dostępie do nekropolii.Prace polegały na rozebraniu starych przęseł i montażu nowych wzmocnionych murkiem oporowych. Wykonano też pochylnię zejściową wraz z balustradą, która zdecydowanie ułatwi dostęp do cmentarza osobom poruszającym się na wózkach - mówi Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

Wykonawcą zadania był AGA-BET Waldemar Gosławski, a prace kosztowały 99.630,00 złotych brutto.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.