Jak co roku w planie zadań gminy Drawsko Pomorskie znajdują się zadania związane z poprawą infrastruktury sportowej.

W 2021 roku więcej sił i środków należy włożyć w naprawę i pielęgnację boisk trawiastych po ubiegłorocznej suszy i mroźnej zimie. Na boiskach w Drawsku Pomorskim, Ostrowicach i Suliszewie jest wiele nierówności, są puste place bez trawy, krecie kopce, wiele kęp trawy, które uniemożliwiają bezpieczną grę w piłkę.

Boiskach te wymagają podjęcia kompleksowego zadbania o murawę. Na tych obiektach zaplanowano w szczególności usunięcie filcu, napowietrzenie i zasilenie odpowiednim nawozem. Zadanie to będzie kompleksowo zrealizowane w związku z uzyskanym dofinansowaniem ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach „Programu pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej”.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym, na Euroboisku w Drawsku Pomorskim, zostaną wymienione także stare wiaty stadionowe na 2 nowe wiaty stadionowe dziesięcioosobowe pokryte poliwęglanem komorowym.

Wartość zaplanowanych robót wynosi 45.000,00 zł, otrzymane dofinansowanie 20.000,00 zł.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY