Na rynku miejskim w Kaliszu Pomorskim 27 października 2018 r. odbył się Happening Bezpieczeństwa organizowany przez Stowarzyszenie Żarek i grupę medyczną z Drawska Pomorskiego z udziałem Medical Team ZSP Kalisz Pomorski.

Podczas trwania happeningu mieszkańcy miasta i gminy mogli otrzymać czujniki tlenku węgla i gazu. By móc zdobyć czujnik trzeba było rozwiązać test wiedzy dotyczący czadu oraz przejść trzy stanowiska szkoleniowe, które były prowadzone w specjalnym namiocie rozstawionym przez OSP Kalisz Pomorski. Uczestnicy happeningu szkolili się w wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej z AED i ustalaniu pozycji bocznej bezpiecznej. Wszystkie punkty nadzorowali członkowie grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z przedstawicielem grupy medycznej Drawsko Pomorskie.

To kolejna akcja, w której grupy medyczne z Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego współpracowały wspólnie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Kalisza Pomorskiego i Państwową Strażą Pożarną z Drawska Pomorskiego. Oby było więcej takich akcji, brawo!

INFO: [Powiat Drawski]