Ponad 95 tys. zł Powiat Drawski otrzymał na realizację grantu „Dobry wybór – dobra praca” w ramach współpracy ponadnarodowej na dopasowanie uczniów do potrzeb pracodawców.

Projekt realizowany jest w partnerstwie krajowym z TOP-PROJEKT-AKADEMIA Spółka zoo i zagranicznym z PIB – Privat-Institut für Europäische Bildung und Consulting UG z Wenzendorf w Niemczech, którzy przekażą swoje doświadczenia.
Przyznane środki przeznaczone są na transfer oraz wdrożenie nowego rozwiązania w szkołach zawodowych powiatu drawskiego, polegającego na opracowaniu modelu pracy doradcy zawodowego, którego efektem będzie pomiar kompetencji uczniów i następnie dopasowanie ich do konkretnych potrzeb pracodawców.

Umowa została podpisana z Grupą Profesja Sp. z o.o. – reprezentującą Operatora grantów projektu „Międzynarodowa współpraca się opłaca” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.Grant stanowi rozszerzenie projektu standardowego z Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Działanie 8.9 „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu doradztwa zawodowego w szkołach zawodowych powiatu drawskiego poprzez wdrożenie modelu postępowania służącego do odpowiedniego dopasowania uczniów do miejsca przyszłej pracy zawodowej.Projektem grantowym objęte zostaną szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe: ZSP Czaplinek, ZSP Drawsko Pomorskie, ZSP Kalisz Pomorski, ZSP Złocieniec, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim jako jednostka organizująca praktyczną naukę zawodu dla tych szkół.

Tekst: Anna Hnatkowska

! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.