11 listopada 2015r. od godziny 12.00 z okazji Narodowego święta Niepodległości odbędzie się II DRAWSKI TURNIEJ STRZELECKI na placu Ośrodka Kultury przy ulicy Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim. Strzelanie odbędzie się z historycznych replik pneumatycznych z okresu Pierwszej Wojny Światowej (repliki wiatrówkowe napędzane CO2). Udział w turnieju jest całkowicie bezpłatny i mogą w nim brać udział osoby od 14 do 18 roku życia pod opieką dorosłych oraz po 18 roku życia. Liczba osób jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonywać u organizatora pod nr telefonu 506 787 592. lub na adres e-mailowy admin@paintballdrawsko.pl podając dokładny adres zamieszkania oraz kontakt telefoniczny i PESEL.Turniej odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Główną nagrodą dla zwycięzcy tegorocznego turnieju jest replika broni - wiatrówka krótka.

Krótki opis broni

Klasyfikacje rozpoczniemy od strzelania z repliki Mauser C96:

Pneumatyczna wersja pistoletu Mauser C96, kojarzącego się niezmiennie z czasami I i II Wojny Światowej. W oryginale ten pistolet uznawany jest za pierwszy udany typ pistoletu samopowtarzalnego. Znakomita replika kultowego pistoletu z systemem Blow-Back. Oryginał wyprodukowany przez trzech braci w niemieckiej fabryce Mausera produkowany był od 1896 roku i łącznie wykonano ponad milion egzemplarzy. Replika tego pistoletu - Legends C96 z firmy Umarex pozwoli nam przenieść się do czasów kiedy ten pistolet doceniony został przez wiele armii i był ulubioną bronią min. Winstona Churchilla.
- wysoki realizm strzelania dzięki systemowi odrzucania zamka przy strzale - BLOW-BACK
- ruchome wiernie odwzorowane elementy - kurek, bezpiecznik, zamek
- historyczna replika o wartości kolekcjonerskiej
- masywna konstrukcja z metalowymi częściami
- wysoka energia i celność strzału, dzięki długiej lufie
- mechanizm spustowy Single Action

Finał strzelania odbędzie się z repliki P08 Parabellum:

Legends P.08 to pneumatyczna wersja samopowtarzalnego pistoletu konstrukcji niemieckiej z okresu I Wojny Światowej P08 Parabellum, potocznie nazywany też Luger od nazwiska konstruktora. Oryginał produkowany był przez 42 lata od 1900 roku, wyprodukowano ponad 2 miliony egzemplarzy. Dzięki firmie Umarex teraz także my możemy poczuć wrażenia, jakie zapewnia strzelanie z tej ciekawej i wzbudzającej fascynację konstrukcji. Ten niemiecki producent proponuje bowiem wiatrówkę która jest repliką tej historycznej broni.
Cechy pistoletu
- masywna, całkowicie metalowa konstrukcja
- wymienny magazynek w rękojeści
- zasilanie kapsułą CO2 o pojemności 12g - bezpiecznik skrzydełkowy umiejscowiony tak jak w oryginale
- wiernie odwzorowane detalu konstrukcyjne
- posiada wartość kolekcjonerską
- mechanizm spustowy Double Action Only, czyli samonapinacz spustu (pozwala na oddawanie kolejnych strzałów bez dodatkowych czynności)

Na koniec będzie można obejrzeć replikę broni P08 Parabellum ( Luger ) z systemem BLOW-BACK z przedłużaną lufą 8 cali.

Organizatorzy:

  • Firma HORNET
  • Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

Partnerzy:

  • Powiat Drawski
  • CSWL Drawsko Pomorskie

Patron Medialny;
MAGAZYN DRAWSKI www.wdrawskupomorskim.pl

FOTO: Uczestnicy I DRAWSKIEGO TURNIEJU STRZELECKIEGO 2014r.

FOTO: ZWYCIĘZCY I EDYCJI DRAWSKIEGO TURNIEJU STRZELECKIEGO.