W dniu dzisiejszym niemal w jednym czasie na terenie naszej gminy doszło do poważnych zdarzeń w których uczestniczyły rożne jednostki ratownicze spoza granic naszego regionu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Łabędzie gdzie zapaleniu uległa drewniana belka poszycia dachowego najprawdopodobniej od nieszczelnego komina co mogło spowodować szybkim rozprzestrzenianiem ognia.

Dlatego do tej akcji zadysponowano jednostki z Drawska Pomorskiego, Rydzewa oraz wezwano środki z powiatu świdwińskiego.

Na całe szczęście pożar opanowano szybko i nie doszło do poważnych konsekwencji.Podczas gdy trwała akcja gaśnicza w Łabędziu w Drawsku Pomorskim, zapłonowi uległ stojący na parkingu przy placu L. Kuczerawego samochód osobowy.

Do tej akcji gaśniczej wezwano strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna.

W obu przypadkach nie stwierdzono poszkodowanych.

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Zdjęcia: Czytelnik


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.