Jak nam wszystkim wiadomo na drawskim poligonie gościmy nie tylko polskie wojsko ale również naszych sojuszników z zagranicy. W poprzednim tygodniu zauważyłem ciekawą inicjatywę szkół w Drawsku Pomorskim które chętnie zaprosili żołnierzy tym razem Kanadyjskich do odwiedzin i  uczestniczenia w zajęciach szkolnych. Postanowiłem i ja przyjrzeć się tym odwiedzinom i zobaczyć jak radzą sobie żołnierze w tym przedsięwzięciu. Mój wybór padł na szkołę podstawową.
Odwiedziny trwały ponad dwie godziny i być może by trwały dłużej gdyby nie fakt ograniczenia czasowego. Moje zdumienie było ogromne i po raz kolejny zostałem pozytywnie zaskoczony umiejętnościami językowymi uczni tejże szkoły. Uczniowie praktycznie nie mieli problemów z porozumieniem się z żołnierzami i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Młodsze klasy bawiły się w gry w odgadywanie słówek oraz wspólnie z żołnierzami wykonywali rysunki i uczyły gości  polskich słówek. Starsze klasy mogły zadawać pytania gościom i tym samym zapoznać się z tradycjami i historią kraju klonowego liścia. Atmosfera w szkole w tym dniu była bardzo miła a dzieci były bardzo szczęśliwe ze spotkania z takimi gośćmi a na domiar tego dzieci mogły dostać  od żołnierzy autograf na rysunkach które wcześniej razem wspólnie wykonywali.
Na koniec oczywiście przy kawie i pysznym poczęstunku krótko podsumowano zajęcia i postanowiono że na pewno goście ponownie zawitają tu przy najbliższej nadarzającej się okazji.

Jak zostaliśmy poinformowani żołnierze KANADYJSCY odwiedzili wszystkie szkoły w naszym mieście.

Tekst i foto Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]