W sobotę 20.03.2021 r. w Płotach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Była to impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Płoty pod patronatem Polskiego Związku Karate. Zgromadziła ona ok. 240 karateka z 27 klubów.

Miło nam poinformować o wspaniałym sukcesie jaki odnieśli zawodnicy klubu z Drawska Pom. W klasyfikacji drużynowej młodzików MUKS OYAMA z Drawska Pom. zajął wysokie II miejsce ustępując zawodnikom z Inowrocławia. Na trzecim miejscu uplasował się klub karate z Lipna.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali w tym 2 złote 3 srebrne i 1 brązowy. Sędziami reprezentującymi Drawsko Pom. byli Sensei Andrzej Tylka 3 DAN i Senpai Rafał Zdyr 1 KYU.

Oto nazwiska zawodników, którzy zdobyli medale:
- Kopysiewicz Jakub złoty medal w kata , kat. 12-13 lat
- Latusek Kacper srebrny medal w kata , kat. 12-13 lat
- Latusek Kacper złoty medal w kumite -45 kg 12-13 lat
- Kopysiewicz Jakub srebrny medal w kumite -45 kg 12-13 lat
- Dróżdż Zofia srebrny Medal w kumite -55 kg 14-15 lat
- Latusek Filip brązowy medal w kumite -55 kg 14-15 lat

Wszystkim zawodnikom także tym, którzy nie znaleźli się na podium Zarząd Klubu gratuluje ducha walki i zaangażowania w czasie rywalizacji na macie podczas turnieju.Zorganizowane zawody stanowią etap w cyklu przygotowań do turniejów rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią w naszym kraju.

W związku z zagrożeniem epidemicznym organizatorzy musieli sprostać wielu wymaganiom sanitarnym, które narzucają różnego rodzaju przepisy. Podczas turnieju miała miejsce kontrola służb sanitarnych oraz policji, która zakończyła się pozytywnie. Przeprowadzenie tak dużego wydarzenia sportowego, a także udział w szkoleniu dzieci i młodzieży biorących udział w ramach współzawodnictwa sportowego dopuszczają obecnie istniejące rozporządzenia w oparciu o odpowiednie polskie związki sportowe.

Wyjazd na turniej sfinansowany był ze środków Gminy Drawsko Pom. oraz dzięki własnym środkom klubu MUKS OYAMA.