„Misja gryf” to tytuł gry planszowej, której autorami są członkowie grupy „Młody Drawski Meander”, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Gra planszowa ma swój start i metę w Drawsku Pomorskim. Jej fabułę inicjuje wielki pożar Dramburga z 1620 roku.

Po strawieniu miasta przez żywioł kupcy z Dramburga przemierzyli Księstwo Pomorskie w poszukiwaniu środków na odbudowę miasta. Podobnie jest na planszy. Uczestnicy gry startują z Drawska Pomorskiego (dawnego Dramburga) przemierzając kolejne miejscowości.

Na wielu polach gry mają do wykonania zadania lub muszą odpowiedzieć na pytania. W drodze mogą zarobić talary lub niespodziewanie je stracić. Młodzież pod kierunkiem nauczyciela Romualda Kurzątkowskiego opracowała planszę do gry, zasady, a nawet pionki. Gra powstała jako jeden z elementów rywalizacji uczniów z ZSP w ramach Pomorskiej Ligii Historycznej. W związku z epidemią koronawirusa liga została przerwana, a drawska drużyna zajęła trzecie miejsce.Efekt pracy uczniów zostanie z pewnością w społeczeństwie na wiele lat. Pomysłodawcy gry planują wyprodukowanie gry na szeroką skalę. Gra opróćz wartości rozrywkowych ma równieżwartości naukowe, uczestnicy gry poznają wydarzenia sprzed lat.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.