W dniu dzisiejszym, tj. 16 czerwca 2020 roku rozpoczyna się trzydniowa sesja egzaminacyjna dla uczniów klas ósmych. O 9:00 uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Będą mieli na to 120 minut (dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, czas może być przedłużony do 180 minut).

W placówkach prowadzonych przez Powiat Drawski do egzaminu przystępują wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku – 13 uczennic oraz Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie – 9 uczniów.

Egzaminy potrwają trzy dni. W środę uczniowie będą rozwiązywać zadania z matematyki, a w czwartek zmierzą się z testem z języka obcego.Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Połamania piór!


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.