Nieustannie rośnie pula głównej nagrody za znalezienie i wydobycie z jeziora Drawsko miniaturowego okrętu podwodnego w akcji aksploracyjno – historycznej JEZIORO DRAWSKO - JEZIORO TAJEMNIC. Nasze redakcja dociera do jeszcze nie publikowanych danych o kwocie bliskiej 100 000 zł.

W tym tygodniu przedstawiamy dwa materiały filmowe z podpisania porozumienia na wsparcie akcji . Warto obejrzeć a tych niezdecydowanych zapraszamy do przemyślenia i dołączenia się do akcji i wspierania nie koniecznie tylko finansowo ale promowaniem samej akcji bo przez to promujemy nasz region. Naprawdę warto !

Templariusze powrócą do Czaplinka!

To już razem 70 tysięcy złotych. Skansen „Sławogród” z Czaplinka podbija stawkę nagrody głównej o kolejne 5 tysięcy złotych. Deklaruje także partnerską współpracę w obszarach swojego szczególnego zainteresowania – działaniach związanych z wątkami średniowiecznymi Akcji. Zważywszy na arcyciekawą historię Templariuszy na terenie wokół jeziora Drawsko – z pewnością takie pojawią się w Akcji.

W piątek 26 sierpnia 2016 r. firma stała się kolejnym sponsorem nagrody w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Podpisy pod dokumentami złożyli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz reprezentant „Sławogrodu” Michał Uliński. Wydarzeniu, które miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim towarzyszyła kamera „Magazynu Drawskiego” (Red. Tomasz Jasyk) – jednego z Patronów Medialnych Akcji.

Krótko o „Sławogrodzie”: Jest on rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Po przekroczeniu bramy można przenieść się do świata naszych przodków, gdzie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością.

Sławogród nie jest zwykłym skansenem. Cała osada tętni życiem. Niedaleko palisady znajduje się zagroda ze zwierzętami, przy chacie rosną zioła, z których gospodyni robi wywary i leki. Grodziska pilnują dzielni wojowie, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion. Na krośnie niewiasty tkają piękne materiały, a z kuźni sypią się bogato iskry, które wznieca kowal!

Możesz tu odwiedzić najstarszego i najmądrzejszego męża, który opowie ci o dawnych bogach i odsłoni przyszłość używając magicznych run. Stragany uginają się pod ciężarem bogatej oferty kupców, którzy zwożą towary ze wszystkich stron świata.

Obiekt znajduje się nad malowniczym jeziorem Drawskim w uroczej miejscowości Czaplinek (Zachodniopomorskie). (Źródło opisu: http://www.slawogrod.eu/cms/ )

Stawka rośnie

Diver Service s.c. z siedzibą w Stargardzie, czyli Adam Brzuska i Radosław Malinowski – to kolejny sponsor nagrody głównej za „U-bota” z jeziora Drawsko, w ramach Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Stawka wynosi obecnie 65 tys. zł.

Uroczyste podpisanie deklaracji odbyło się w Restauracji „Stary Drahim” w Starym Drawsku, która serwuje przepyszne „U-Booty z jeziora Drawsko”. Zapraszamy do obejrzenia zabawnej relacji filmowej z tego wydarzenia.

Dotychczasowymi sponsorami nagrody są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego oraz World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin i Diver Service s.c.

Krótko o Diver Service s.c.

Firma wykonuje wszystkie prace podwodne i hydrotechniczne, które realizują profesjonalni nurkowie z zawodowymi uprawnieniami. Przedsiębiorstwo posiada bardzo bogatą bazę sprzętową i osobową, co umożliwia mu prowadzenie robót podwodnych w pełnym zakresie, w tym cięcie i spawanie pod wodą, przeglądy i inwentaryzacje obiektów podwodnych, przeglądy kadłubów statków oraz wykonywanie i naprawy konstrukcji żelbetowych. Załoga zajmuje się także poszukiwaniem i wydobywaniem obiektów zatopionych pod wodą oraz wszelkimi pracami pod jej powierzchnią. Pracownicy firmy posiadają także aktualne uprawnienia do prowadzenia prac saperskich i hydrograficznych. Mogą wykonać także audyt kąpielisk, stanic i przystani śródlądowych i morskich. STRONA INTERNETOWA PRZEDSIĘBIORSTWA: http://diversservice.pl/

Dotychczasowymi sponsorami głównej nagrody za odnalezienie i wydobycie wraku historycznego okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej lub wcześniejszego, przypuszczalnie spoczywającego na dnie jeziora Drawsko, są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin, Diver Service s.c. oraz „Sławogród” z Czaplinka.

INFO [jeziorodrawsko.pl]