Młody chłopak z Drawska Pomorskiego szukał pomocy finansowej, by zbudować mocną terenówkę do rajdów. Z prośbą o pomoc zwrócił się do Rzetelnej Firmy. Kacper nie ma jeszcze nawet prawa jazdy, ale już z sukcesami startował w zawodach cross country na zamkniętych trasach. Zaczynał od 80 KM mechanicznych, by za chwilę dysponować autem o mocy ponad 200 KM.
Cenimy pasje młodych ludzi, dlatego zdecydowaliśmy się zbudować rajdowego Mini Coopera w ramach programu wspierania młodych talentów i w myśl kodeksu Rzetelnych Firm: „Wyznacz cel poza zyskiem”. Od zawsze promujemy, by firmy wspierały rozwój lokalne społeczności lub wspierały talenty przekazując część dochodu na pomoc potrzebującym. Z działalności firmy korzyści może mieć całe społeczeństwo. Pamiętajmy o tym. Ale wracamy do opowieści o naszym bohaterze. Młody talent to Kacper Koper. Dziś ma 16 lat, jednak przygodę z samochodami zaczął już w wieku… 6 lat. Kacper dopiero za 2 lata będzie mógł zdawać egzamin na prawo jazdy, a już porusza się samochodem lepiej niż niejeden doświadczony kierowca.

Jak to często bywa, pasję do motoryzacji zaszczepił w nim tato, który ma duży garaż. Jak podkreśla sam Kacper – na co dzień w naszym garażu pojawiają się czołowi zawodnicy rajdowi. Ulepszają tu swoje rajdówki, a ja podpatruję, dzięki czemu zdobywam dużą wiedzę w budowaniu i obsłudze samochodów rajdowych. Mając niemal codziennie do czynienia z samochodami i najlepszymi zawodnikami oraz mieszkając w pobliżu największego w Europie poligonu wojskowego, trudno było się nie zarazić off road’em, a hobby szybko stało celem w życiu. By jeszcze lepiej przygotować się do startów i nauczyć się więcej o samochodach od strony technicznej młody kierowca do dalszej edukacji wybrał technikum mechaniczne.

Swój rajdowy samochód składa razem z tatą już od stycznia br.. Konstrukcja oparta jest na nadwoziu Mini Coopera, maszyna ma mieć docelowo ponad 200 KM, spory prześwit i ma pozwolić ścigać się „na poważnie” w rajach organizowanych na drawskim poligonie. Marzenia Kacpra są jednak dużo ambitniejsze, sięgają nawet Rajdu Dakar. Kacper stara się, pomimo nastoletniego wieku jak może, by także partycypować w kosztach przedsięwzięcia. Jak sam mówi niestraszne są dla niego drobne prace, które pozwalają zbierać środki na dokończenie budowy samochodu – biorę udział we wszystkich akcjach charytatywnych, sprzątam i koszę znajomym ogródki, zabezpieczam treningi kierowców rajdowych na poligonie, a także pomagam tacie w warsztacie. W liście do nas dodał, że specjalnie w celu wspierania młodych kierowców powstaje także fundacja.

Nauka dzieci i młodzieży poprzez sport i zdrową rywalizację zawsze była przez nas i przeze mnie osobiście gorąco promowana. Te kształtują młodych ludzi, budując nie tylko twardy charakter, chęć dążenia do celu, ale także empatię i umiejętność współdziałania z zespołem mechaników. W rajdach off road’owych i cross country często zawodnicy po prostu sobie pomagają na trasie.

Bardzo gorąco kibicujemy Kacprowi i życzymy by udało mu się zrealizować wszystkie marzenia. Będziemy śledzić poczynania Kacpra i informować o kolejnych etapach budowy Mini. Mam też nadzieję, że gotową, profesjonalną rajdówkę Kacper da nam sprawdzić na drawskim poligonie już wkrótce.

Auto z logo Rzetelnej Firmy podczas Rajdu Dakar prowadził już Martin Kaczmarski, obiecujący polski kierowca rajdowy młodego pokolenia.

Tekst: Waldemar Sokołowski INFO: Blog RZETELNA FIRMA.