Powiat drawski już prawie zakończył renowację witaczy - znaków ustawianych na wjeździe do regionu w celu powitania przyjeżdżających osób. Witacze stanowią miły akcent przy drodze, to ciekawy pomysł na promocję i piękna wizytówka regionu.

Na granicach powiatu ustawionych jest 11 witaczy – trzy poziome i osiem pionowych. Znajdują się one przy drogach: nr 10 Prostynia, nr 10 Stara Korytnica, nr 20 Woliczno, nr 163 Iłowiec, kier. Wałcz, nr 163 Czaplinek-Połczyn, nr 177 Sośnica, Czaplinek-Mirosławiec; nr 173 Szczycienko, Drawsko Pom.-Połczyn; nr 171 Kuszewo, nr 162 Drawsko Pom.- Świdwin, nr 175 kierunek Drawno, nr 148 kierunek Łobez.

Odnowionych zostało już 8 witaczy, a pozostałe trzy zostaną zamontowane w najbliższym czasie.

Zadanie zostało zrealizowane przez Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.