Podczas grudniowego naboru do Policji do Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. zostało przyjętych pięcioro kursantów. Po odebraniu umundurowania czas na ich uroczyste ślubowanie. By z miana kursantów zostać pełnoprawnymi policjantami będą musieli jeszcze przejść kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół.

Dziś w trakcie uroczystego ślubowania pięcioro kursantów otrzymało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pom. insp. Norberta Gorzyńskiego rozkazy o przyjęciu w szeregi Policji i legitymacje służbowe.

Dotychczas nowi funkcjonariusze szkolili się w zakresie podstawowych umiejętności policyjnych.

Po ślubowaniu i przejściu policyjnego kursu podstawowego, zobaczymy ich na ulicach naszego powiatu, wspólnie z doświadczonymi funkcjonariuszami Policji.

Młodym kursantom życzymy powodzenia w nabywaniu wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim wytrwałości w tej niełatwej, wymagającej wielu poświęceń, ale i niezmiernie satysfakcjonującej służbie.

Tekst i zdjęcia: sierż. sztab. Karolina Żych


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.