Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej i w niektórych przestrzeniach zamkniętych - poinformował premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia czwartego etapu rządowego programu odmrażania gospodarki. Szef rządu powiedział, że jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.

Od soboty 30 maja zostaje zniesiony limit osób w sklepach i lokalach gastronomicznych. W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii - mówił Mateusz Morawiecki.

Od 30 maja, w ramach łagodzenie obostrzeń rząd zgodził się na zgromadzenia publiczne, ale maksymalnie do 150 osób.

Od niedzieli 31 maja zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Nadal będzie trzeba zachowywać dystans dwóch metrów między osobami.Od 6 czerwca zniesione będą ograniczenia dotyczące obiektów kultury, sportu, rozrywki - z wyłączeniem klubów i dyskotek.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.