Drawscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży tablic samochodowych.
Jak się okazało to nie jedyna rzecz jaką ukradli w Niemczech.
W niedzielną noc drawscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że w Drawsku Pomorskim, na przejeździe kolejowym znajduje się porzucone auto. Przybyli na miejsce mundurowi zastali fiata noszącego ślady uszkodzenia podwozia. Nigdzie jednak nie było kierowcy. Chcąc ustalić właściciela pojazdu sprawdzili tablice rejestracyjne i okazało się, że zostały one skradzione na terenie Niemiec.
Co do pochodzenia samego fiata nie było żadnych zastrzeżeń.
Podejrzenia jednak wzbudziła w funkcjonariuszach zawartość auta. Okazało się bowiem, że znajdują się w nim urządzenia biurowe i inne przedmioty niewiadomego pochodzenia.
Mundurowi zabezpieczyli samochód i odblokowali torowisko.
Zaczęli również penetrować miasto celem odnalezienia osób, które autem podróżowały.
Na drugim końcu miasta funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę z plecakiem.
26-latek został wylegitymowany.
Policjanci sprawdzili również jego bagaż. Okazało się, że posiadł przy sobie radia samochodowe oraz inne przedmioty, które swoim przeznaczeniem przypominały te znalezione w samochodzie.
26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Jak się okazało mężczyzna nie podróżował sam. Jego wspólnik niedługo cieszył się wolnością.
Dzięki współpracy z policjantami ze Szczecinka, dwa dni później 36-latek został zatrzymany i również on trafił do policyjnego aresztu.
Policyjne dochodzenie wykazało, że nie tylko tablice i urządzenia biurowe pochodziły z kradzieży ale też sam fiat nielegalnie zmienił właściciela. Prawowity niemiecki właściciel nawet nie zauważył, że jego auto zniknęło i o tym fakcie dowiedział się od policjantów z Drawska Pomorskiego, dzięki międzynarodowej współpracy służb.
Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do biurowca oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.
36-latek był już w przeszłości karany za podobne czyny. Będzie więc odpowiadał w warunkach recydywy co oznacza, że zagrożenie karą może być o połowę większe.

INFO [KPP Drawsko Pomorskie]