We wtorek, 15 sierpnia br. miał miejsce odpust parafialny w Parafii Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. W ważnej dla lokalnej społeczności uroczystości, będącej świętem patronki kościoła, uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.
- Imieninom Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny towarzyszyła piękna liturgia, a nade wszystko wzmocnienie człowieka – dzieli się refleksją Starosta. – Choć to święto kościelne, mam osobiste odczucie, że też po trosze i narodowe, ze względu na bliską rocznicę „Cudu nad Wisłą”, jednej z przełomowych bitew w historii świata, wygranej przez Polaków.
Uroczystość w Złocieńcu poprowadził Ks. Proboszcz Wiesław Hnatejko wraz ze współbraćmi. Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Zbigniew Hul SDB, który wygłosił również kazanie. Uczestnikami byli także Radni Powiatowi – Wojciech Chmiel oraz Janina Jung, członek Zarządu Powiatu Drawskiego.
W Polsce i innych krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. W całym kraju święto to jest obchodzone bardzo uroczyście, jednak największe obchody mają miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie odbywają się inscenizacje Zaśnięcia Maryi oraz jej Wniebowzięcia, a także na Jasnej Górze, dokąd zmierzają pielgrzymki z całej Polski właśnie na to święto.

INFO: [Powiat Drawski]