08 SIERPNIA 2015 r. w godz. 9.00 – 16.00 w Drawsku Pomorskim na terenie supermarketu INTERMARCHE odbędzie sie akcja promocyjno-edukacyjna honorowego krwiodawstwa ph. „Zbieramy KREW dla Polski”, na którą serdecznie zapraszamy.
W tym roku Grupa Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż organizują akcję honorowego krwiodawstwa już po raz ósmy. Podczas akcji  odbędzie się:
·         rodzinny konkurs rysunkowy na plakat promujący akcję „Zbieramy krew dla Polski”;
Spośród uczestników konkursu rysunkowego zostanie rozlosowanych 10 apteczek samochodowych;
·         zorganizowane będzie stanowisko „Zostań Krwiodawcą - Ratownikiem” i pokazy udzielania Pierwszej Pomocy z możliwością ćwiczeń na fantomie;
·         sprawdzian wiedzy o krwiodawstwie w formie krzyżówki;
·         konkurs na hasło promujące honorowe krwiodawstwo;
·         rozdawnictwo materiałów promocyjnych HDK;
·         punkt pomiaru ciśnienia.
Tegoroczna inicjatywa obejmie 163 polskie miasta, przy czym w kilku wybranych akcje odbędą się dwukrotnie. W 144 miastach będzie można oddać krew w specjalnych ambulansach RCKiK, które stacjonować będą na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché. Natomiast w 19 miejscowościach, w tym także w Drawsku Pomorskim zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa. VIII edycja akcji jest finansowana ze środków ITM Polska Sp. z o.o. Grupa Muszkieterów.
W województwie zachodniopomorskim od 16 maja do 19 września odbędą się 23 akcje, w tym w 6 miejscowościach – w Darłowie, Dębnie, w Goleniowie, w Koszalinie, w Sławnie, w Trzebiatowie odbędzie się także pobór krwi. Akcje w województwie zachodniopomorskim dodatkowo są finansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Zbieramy Krew dla Polski w Zachodniopomorskiem”.
Celem akcji „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku istnienia akcji Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać ponad 10,6 tys. litrów krwi, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.
Kampania jest także przykładem na to, jak można połączyć codzienne obowiązki takie jak zakupy
w pobliskim sklepie z czynem wyjątkowym i szlachetnym. Grupa Muszkieterów pomaga zaspokoić rosnące potrzeby banków krwi w całej Polsce i zapotrzebowanie szpitali, a co najważniejsze ratuje wiele istnień ludzkich. W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi, który można uzyskać od dwóch dawców.

INFO Urszula Sobiesińska Kierownik Wydziału Organizacyjnego

REKLAMA: