Od stycznia 2020 roku w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie realizowany jest Regionalny Konkurs Grantowy w ramach programu Równać Szanse.

W projekcie bierze udział młodzież ZPE-T, która pod okiem koordynatora i pomysłodawcy - pani Agnieszki Wiśniewskiej tworzy ogród sensoryczny. Będzie to miejsce do prowadzenia zajęć hortiterapeutycznych, miejsce relaksu i bezpośredniego kontaktu z naturą.

Młodzież przy współpracy z architektem terenów zielonych zaprojektowała terapeutyczną przestrzeń nie tylko dla naszych podopiecznych, ale również dla dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół.Projekt zakłada wstępny etap prac budowy ogrodu terapeutycznego. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała teren pod nasadzenia, wytyczyła rabaty oraz ścieżkę sensoryczną. Nadrzędnym jednak celem i założeniem programu Równać Szanse jest nabywanie przez młodzież nowych umiejętności, które okażą się kluczowe i niezbędne w dorosłym życiu. Ukierunkowanie na nabywanie umiejętności i wiedzy praktycznej jest jednym z podstawowych założeń edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Warto obserwować kolejne etapy prac podopiecznych ZPE-T.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.