Dziś drawscy policjanci prowadzili działania „Pasy Bezpieczeństwa”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych, a także egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

Mimo licznych dowodów w postaci filmów, badań oraz doświadczeń, wielu kierowców z pasów bezpieczeństwa nie korzysta. Zdarza się także, że dzieci przewożone są nieprawidłowo.

Policjanci przypominali kierowcom o poprawnym zapinaniu pasów, montażu fotelików i bezpiecznym przewożeniu dzieci w samochodach. Najmłodszym funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i jak ważną rolę odgrywają pasy bezpieczeństwa w trakcie gwałtownego hamowania. Na koniec najmłodsi dostali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe sfinansowane przez UMiG Drawsko Pom.


Pamiętajmy, przed rozpoczęciem jazdy upewnijmy się, że pas dobrze przylega do naszego ciała, nie jest poskręcany, a jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika i nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia maluch wysunie się.

Tekst i zdjęcia: sierż. sztab. Karolina Żych