W dniu 15 listopada 2014 r. odbył się Integracyjny Rajd Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie 4x4 w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”.

W imprezie udział wzięły rodziny uczestniczące w projekcie, członkowie Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej, członkowie Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Drawsku Pomorskim.

Uczestnicy Rajdu przeżyli dzień pełen wrażeń. Poprzez rajdowe wyprawy terenowe po torze, przejażdżki policyjnym quadem, konkursy z przeciąganiem liny i skokami w workach, po drużynową zabawę w paintball. Atrakcją był również zorganizowany przez Powiatową Straż Pożarną pokaz ratownictwa podczas symulowanego wypadku.

Nie straszny był nikomu chłód listopadowy. Ciepłe napoje, kiełbaski pieczone nad ogniskiem oraz inne pysznie przygotowane posiłki pozwoliły się rozgrzać największym zmarźluchom. Był to czas dla rodziny, czas na wspólne zabawy i wyzwania, czas przełamywania własnych lęków, czas łamania schematów. Taka forma spędzania czasu wolnego pozwala na integrację rodzin ze środowiskiem, zapoznanie z innymi formami spędzania czasu wolnego, a co najważniejsze budowanie więzi rodzinnych.

O atrakcje zadbali członkowie Stowarzyszenia 4x4 Drawsko Pomorskie, policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Drawsku Pomorskim, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu czuwali medycy ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Drawsku Pomorskim.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Tekst Magda Madalińska  Zdjęcia Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]