W dniu 27 maja 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim podczas zmiany służby odbyło się uroczyste odczytanie podziękowań Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka skierowanych do drawskich strażaków.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej doceniając determinację w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego oraz podjęcie działań w stanie wyższej konieczności z narażeniem własnego życia i zdrowia podczas działań ratowniczych w dniu 16 maja 2020 roku na J. Przytonko skierował podziękowania do bryg. Pawła Dymeckiego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz podległych mu funkcjonariuszy.Nadbryg. Andrzej Bartkowiak w swym liście wyraził uznanie za postawę drawskich strażaków w obliczu tragedii. Jak napisał ich godne naśladowania zachowanie przynosi chlubę całej naszej formacji, wzbogacając jej wizerunek w oczach opinii publicznej o nowe wzorce.

Jako koledzy wyróżnionym strażakom: st. ogn. Krzysztofowi Rzesa, asp. Tomaszowi Wyrzykowskiemu, st. ogn. Robertowi Rogińskiemu oraz mł. ogn. Dawidowi Perenc gratulujemy bohaterskiej postawy i życzymy pomyślności w służbie bliźniemu oraz w życiu osobistym.

Tekst: st. kpt. Andrzej Podolak


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.