W ostatnim czasie na terenie Powiatu Drawskiego doszło do dwóch przypadków, w których policjanci pełniący służbę uratowali ludzkie życie.

W pobliżu miejscowości Czarne Wielkie Policjanci pełniąc służbę zauważyli leżącego mężczyznę w rowie. Jak się okazało mężczyzna doznał otwartego złamania nogi i leżał w przydrożnym rowie. Mężczyzna nie mógł samodzielnie poruszać się.

Jak się okazało poszkodowany 40-latek był poszukiwany przez Policję celem odbycia kary w Zakładzie Karnym. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i w asyście Policjantów trafił do szpitala.Do drugiego przypadku ratowania życia doszło w Złocieńcu na ul. Czaplineckiej.
Tam Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego widząc leżącą na ulicy kobietę, która była nieprzytomna i nie oddychała natychmiast przystąpili do ratowania jej życia.

Dzięki podjętej przez funkcjonariuszy próbie pomocy kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRTAWSKI]! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.