W piątek policjanci drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości” mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych naszego powiatu.

W ciągu jedynie 24 godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 70 pojazdów i ujawnili aż 44 wykroczenia polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Rekordzista, 23 – letni mieszkaniec powiatu wałeckiego, tego dnia w miejscowości Broczyno, jadąc z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h!Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków na drodze tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych  Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.