Policjanci z drawskiej Grupy Speed z Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili działania mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Każdego dnia policjanci „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze.

W ciągu jednej doby funkcjonariusze ujawnili kilkanaście wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 11 zakończyło się mandatami karnymi.Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków na drodze tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach naszego powiatu, nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY