Policjanci z powiatu drawskiego prowadzili działania pt. ,,Kłusownik to też złodziej: Policja na straży ochrony środowiska”. W ramach akcji policjanci wyposażeni w nowoczesne skutery patrolowali akweny na terenie powiatu drawskiego.

W weekend na Jeziorze Drawskim i Jeziorze Lubie policjanci typowali miejsca nielegalnego połowu ryb i sprawdzali, czy osoby łowiące ryby mają odpowiednie pozwolenia. Funkcjonariusze sprawdzali również uprawnienia osób, które pływają po jeziorze sprzętem wodnym, a także stan ich trzeźwości.

W działaniach wykorzystane zostały dwa nowoczesne skutery wodne, które są na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Zakup skuterów możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Policjanci apelują również o przestrzeganie przepisów dotyczących wprowadzonej na Jeziorze Drawskim strefy ciszy. Zgodnie z uchwałą Nr XXXVII/499/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie Drawskiego Parku Krajobrazowego oraz Zarządzeniem Burmistrza Czaplinka Nr 62/2014 w sprawie wprowadzenia informacji o sportowym i rekreacyjnym korzystaniu z Jeziora Drawsko zakaz obowiązuje na terenie całego jeziora.

Zakaz nie dotyczy służb wykonujących obowiązki służbowe, w tym podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego, zapewniających bezpieczeństwo na wyznaczonym obszarze wodnym w trakcie wykonywania przez nie zadań statutowych.

Tekst i zdjęcia: sierż. szt. Karolina Żych! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY