Ponad 200 osób uczestniczyło w integracyjnym spotkaniu które odbyło się 21 września 2019 r na obiekcie poligonowego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Integracyjno – szkoleniowe spotkanie zgromadziło bibliotekarzy i ich rodziny z całego Województwa Zachodniopomorskiego to też sympatycy i członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich którzy reprezentowali takie miejscowości jak: Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Police, Choszczno,  Grzmiąca, Szczecinek, Drawsko Pomorskie oraz Powiat Drawski.

Oprócz pysznego poczęstunku każdy chętny dorosły jak i dziecko mogło poczuć się prawdziwym żołnierzem na poligonie i brać udział w kolorowej bitwie na kulki paintballowe i sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z repliki broni pneumatycznej. Najlepsi strzelcy otrzymali puchary za pierwsze i trzecie miejsce dla Drawska Pomorskiego a puchar za drugie miejsce powędrował do Kołobrzegu.

Spotkanie zostało przygotowane przez  Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim a powodem tak wspaniałej integracji było święto Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza  pod Patronatem Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego SBP.

Organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim która w tym roku otrzymał tytuł Biblioteki Roku 2019 Województwa Zachodniopomorskiego. ( Więcej o tym przeczytaj TUTAJ "Uroczysta inauguracja Tygodnia Bibliotek" )

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]