Około 14 dni potrwa dyslokacja jednostek wojsk AMERYKAŃSKICH które przebywały na DRAWSKIM POLIGONIE w ramach ćwiczenia DEFENDER 20 Plus. Ciężki sprzęt bojowy zostanie przetransportowany do swoich jednostek macierzystych a część sprzętu i personelu wojskowego zostanie przeniesiony na wschodnią flankę.

W pierwszej kolejności załadowane na transport kolejowy będą słynne czołgi ABRAMS oraz ciężkie pojazdy techniczne HERCULES.
W kolejnych dniach będą to inne pojazdy pancerne takie jak Bojowy Wóz Piechoty Bradley lub M 113 itp. oraz mnóstwo kołowych lekkich i opancerzonych wozów wsparcia lub logistyki.

Jak zauważyliśmy AMERYKANIE wycofują się z DRAWSKIEGO POLIGONU w bardzo nietypowy sposób niż zawsze miało to miejsce. W tym przypadku sprzęt bojowy na transport kolejowy jest dostarczany za pośrednictwem specjalnych lawet wojskowych. Zazwyczaj czołgi i inne wozy bojowe na rampę kolejową przyjeżdżały trasą czołgową bezpośrednio z poligonu.Nie jest to koniec pobytu wojsk AMERYKAŃSKICH na terenie naszego poligonu - w obecnej chwili będą realizowane ćwiczenia pod kryptonimem RESOLUTE CASTLE - zmierzające do naprawy uszkodzeń na poligonie oraz realizować modernizację DRAWSKIEGO POLIGONU.
Z nieoficjalnych informacji wiemy ze na poligon zmierza kolejna AMERYKAŃSKA grupa pancerna która będzie ćwiczyć na obiektach CSWL Drawsko.

UWAGA! Poniżej prezentujemy również film z przyjazdu US Army na Poligon Drawski.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.