W ramach projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 gmina Drawsko Pomorskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 203.815,00 zł.

Z pozyskanych pieniędzy zakupione zostaną środki ochrony osobistej, jak rękawiczki, maseczki, przyłbice, fartuchy, kombinezony, a także sprzęty oraz środki do utrzymania czystości i dezynfekcji tj. bramki bezdotykowe do dezynfekcji, delikatne mydła i płyny do dezynfekcji, oczyszczacze powietrza, ozonatory, jonizatory i termometry, bramka bezdotykowego pomiaru temperatury, myjki parowe i odkurzacze piorące.Zakupiony sprzęt i środki trafią do wszystkich szkół i przedszkola z terenu gminy Drawsko Pomorskie najpóźniej w listopadzie.

Dzięki pozyskanym środkom praca w placówkach będzie szybsza i efektywna, a nauka bezpieczniejsza.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.