Na początku marca tego roku informowałem o wydarzeniu związanym z pożegnaniem żołnierzy służących na co dzień w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów ze Złocieńca a wyjeżdżających na misję IX Zmiany PKW EUFOR/MTT w Bośni i Hercegowinie. ( 08.03.2015r.)
Dziś natomiast pragnę poinformować iż miałem zaszczyt być świadkiem przywitania powracających żołnierzy VIII Zmiany PKW EUFOR/MTT w Bośni i Hercegowinie.  
Ceremonia odbyła się w dniu 18 marca 2015r na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Budowie koło Złocieńca.
Oczywiście większość żołnierzy tej zmiany stanowili żołnierze tejże jednostki wojskowej.
Podczas ceremonii zarówno pułkownik dyplomowany Artur Pikoń ( dowódca JW 2 Brygady Zmechanizowanej legionów) jak i Piotr Siemieniuk reprezentujący Dowództwo Operacyjne, podziękowali za trud i zaangażowanie włożony przez żołnierzy oraz podkreślili wysokie umiejętności i profesjonalizm w wypełnianiu misji jakie im przypadły podczas realizowania zadań.
Z rozmów jakie przeprowadziłem z żołnierzami potwierdzają fakt jaki jest potrzebny aby pomóc Bośni i Hercegowinie stać się narodem stabilnym. Misja jaką wypełniali była pokojowa ale dało się odczuć że jeszcze wiele lat minie zanim dojdzie tam do całkowitej stabilizacji. (W rozmowie z dowódcą VIII zmiany majorem Andrzejem Szybistym ).
Podczas uroczystego apelu miało miejsce jeszcze jedno wazne wydażenie dla tej jednostki wojskowej – decyzją Ministra Obrony Narodowej  - porucznik Bartosz Niewiadomoski został mianowany do stopnia kapitana, obejmując dowodzenie kompanią logistyczną w 1 batalionie zmechanizowanym.
Odegranie i odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, defilada pododdziałów oraz pamiątkowe zdjęcie zakończyły uroczystą zbiórkę z okazji powitania żołnierzy VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR/MTT.

ZAPRASZAM DO FOTO GALERII

Tekst Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Foto Tomasz Jasyk Kpr. Radosław Dominowski, st. sierż. Krzysztof Prażych

ZAPRASZAM DO FOTO GALERII