W poniedziałek 24 lipca 2017r. Drawsko Pomorskie pożegnało świętej pamięci proboszcza parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa - ks. kanonika Wojciecha Gappę który zmarł naglę w piątek rano. (21.07. 2017r.)
Uroczystości rozpoczęły się w samo południe Mszą Świętą w drawskim kościele odprawioną przez biskupa Edwarda Dajczak.
W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli tłumnie przybyli parafianie i mieszkańcy Drawska Pomorskiego, przyjaciele wielu kapłanów oraz rodzina.

Ksiądz kanonik Wojciech Gappa urodził się 23 kwietnia 1943 r. w Łobżenicy. We wrześniu 1957 r. wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego w Górce Klasztornej w którym przebywał do roku 1960, tj. do chwili likwidacji seminarium. W latach 1961-1967 studiował w Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1967 roku.
Jako wikariusz pełnił posługę duszpasterską w parafiach pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku, pw. MB Ostrobramskiej w Tychowie, pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Polanowie, pw. św. Antoniego z Padwy w Sławnie, pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie. Był administratorem parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Garbnie i proboszczem w parafiach pw. MB Szkaplerznej w Szczeglinie, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie i pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim, gdzie pracował przez ostatnie 15 lat życia.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]