Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą roboczą na DRAWSKIM POLIGONIE gdzie wysłuchali meldunków dotyczących manewrów pod kryptonimem Defender Europe 20.

Towarzyszyli mu również Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher która jednoznacznie stwierdziła że manewry te są też ostrzeżeniem dla innych krajów: - Chciałam przekazać rodzaj ostrzeżenia dla wszystkich tych, którzy nie podzielają naszych wartości, którzy nam grożą. Niech się bardzo uważnie przyglądają temu, co mogą zobaczyć na tym poligonie i w trakcie tych ćwiczeń. To jest właśnie nasza siła.

Natomiast Prezydent Polski Andrzej Duda podkreślał, że dzięki takim wydarzeniom możemy mieć poczucie bezpieczeństwa oraz możemy liczyć na wsparcie sojuszników.
Ćwiczenia Defender 20 to też ważny test dla ćwiczących wojsk gdzie mogą zgrywać się i ćwiczyć interoperacyjność między żołnierzami.

Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak, podkreślił również fakt zwiększania się liczebności armii POLSKIEJ jak i jej nowoczesną modernizację.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]