W niedzielę, 12 lipca br. w kościele w Gudowie miała miejsce promocja książki Zbigniewa Mieczkowskiego pt. „Gudowo – drawskie Mikołajki”.

Po uroczystej Mszy Świętej Zbigniew Mieczkowski zaprezentował prezentację multimedialną, w której przedstawił zgromadzonym w kościele mieszkańcom, turystom oraz zaproszonym gościom historię Gudowa i wiele ciekawostek z nim związanych.

Po prezentacji zgromadzeni goście mogli zakupić książki Zbigniewa Mieczkowskiego - nie tylko te o Gudowie, oraz uzyskać autorską dedykację. Na wszystkich czekał też poczęstunek przygotowany przez mieszkańców – kawa, herbata i ciasto.Dzień wcześniej, 11 lipca, na pobliskiej wyspie Rybaki odbyło się uroczyste poświęcenie krzyża i tablicy pamiątkowej Jana Pawła II.

Uroczystości zbiegły się z obchodami 700 – lecia powstania miejscowości Gudowo.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.