We wtorek, 20 września, w całej Polsce obchodzono po raz piąty Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również najmłodsi wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie świętowali ten wyjątkowy dzień.

Przedszkolaków z Czaplinka odwiedzili ich drawscy przyjaciele wraz ze swoimi wychowawczyniami. Była to znakomita okazja do wspólnej integracji dzieci oddziałów przedszkolnych ZPE-T w Bobrowie. Atrakcji dla najmłodszych było co nie miara – przybyły do nich wróżki, które przygotowały dla dzieci rozmaite i ciekawe zadania. Dzieci miały okazję współzawodniczyć, ćwiczyć swój refleks i pogłębiać informacje o otaczającym świecie. Czekały na nich konkurencje sportowe – tor przeszkód i turniej umiejętności. Każdy z nich miał okazję uczestniczyć w powstaniu sensorycznego drzewa. Wielkoformatowe malowanie przysporzyło wiele przyjemności i doznań zmysłowych – kolorowe brudzenie to także rodzaj terapii! Zajęcia stolikowe i zagadki wzbogacały słownictwo i poszerzały informacje na temat zwierząt. Wiele radości przyniosły zabawy na świeżym powietrzu.

Ciekawym punktem tego dnia była wizyta dzieci z Czaplineckiego Ośrodka Kultury wraz z opiekunami. Wspólna zabawa i integracja dzieci z różnych środowisk to wspaniała nauka dla wszystkich!

Maluchom życzymy uśmiechów na buziach i wspaniałych pomysłów!

INFO [Powiat Drawski]

 

Witamy jesień w lesie

W środę 13 września 2016r. wszystkie dzieci 5 letnie z naszego przedszkola wyruszały na pierwszą w tym roku szk., wspólną wycieczkę do lasu. Sama podróż autobusem stanowiła dla wielu z nich nie lada atrakcję. Wycieczka stanowiła doskonałe przygotowywanie do realizacji cyklu zajęć pt Jesień w lesie. Pięciolatki mogły zaobserwować i doświadczyć tego, o czym będą rozmawiały na zajęciach w przedszkolu.

Przy zabytkowym Spichlerzu w Jankowie czekała na dzieci Pani Kasia Knyszewską z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim.

Podczas spaceru ścieżką przyrodniczo – historyczna dzieci miały możliwość odszukania i obejrzenia drzew iglastych i liściastych, rozpoznawały i nazywały napotkane drzewa i krzewy , słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie i zrozumiały jak duże znaczenie ma las dla ludzi i zwierząt. Dzieci były zauroczone wyglądem lasu, szły dzielnie słuchając ciekawych opowieści pani Kasi.

Po wyczerpującym spacerze i trudnej przeprawie przez kładkę nad strumykiem dzieci dotarły na boisko, gdzie organizatorzy przygotowali dla nas ognisko. Gorące kiełbaski smakowały wszystkim wyśmienicie.

Na zakończenie Pani Kasia sprawdziła , co dzieci zapamiętały z dzisiejszego, wspólnego spaceru po lesie. Dzieci wykazały się doskonałą pamięcią i dużą wiedzą , za co zostały nagrodzone upominkami ...

Po powrocie do przedszkola dzieci z entuzjazmem opowiadały o swoich wrażeniach i przeżyciach. Na pewno zostaną one na długo w ich pamięci, a zdobyta wiedza i doświadczenia rozbudzą w dzieciach potrzebę bezpośredniego kontaktu z przyrodą i zrozumienie konieczności dbania o środowisko.

Dyrekcja, nauczyciele i dzieci bardzo dziękują wszystkim , którzy pomogli w zorganizowaniu tej wycieczki:

  • Burmistrzowi Drawska Pomorskiego – Panu Zbigniewowi Ptakowi
  • Kierownikowi Referatu Rolnictwa Leśnictwa – Panu Rafałowi Głuchowskiem
  • Kasi Knyszewskiej z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim
  • Panu Leszkowi Struszka – właścicielowi Usług Transportowych

INFO [Przedszkole w Drawsku Pomorskim przy ul. Chrobrego]

 

 

Wycieczka do Stawna

W poniedziałek, 12.09.2016r. 5 – latki z grupy pani Ani Brumer i Wiesi Magac wybrały się na wycieczkę autokarową do „Izby pod kasztanem” w Stawnie.

Gospodarze posesji, Pani Zuzanna i Pan Stanisław, bardzo gorąco przywitali przedszkolaków. W czasie gdy jedna grupa uczestniczyła w przygotowanych warsztatach, druga udała się na zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego. Podczas zwiedzania dzieci poznały etapy powstawania ceramiki, materiału – lnu oraz etapy czerpania papieru z siana. Dzieci miały możliwość obejrzenia i poznania zwierząt znajdujących się na terenie posesji, a były to: kozy, kaczki, perliczki, króliki itp.

Po zwiedzaniu i przeprowadzonych warsztatach na dzieci czekała niespodzianka w postaci pysznych racuchów. Na zakończenie przedszkolacy otrzymali certyfikaty ze sztuki czerpania papieru i udały się na plac zabaw.

INFO [Przedszkole w Drawsku Pomorskim przy ul. Chrobrego]