Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pom. ufundowało bon pieniężny jako nagrodę w konkursie pt. "Um die Mauerzeit" organizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. Wygranym gratulujemy a poniżej relacja:
03 listopada 2014 r. w budynku ...Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Połczyńskiej, natomiast 05 listopada w budynku przy ulicy Złocienieckiej, odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Historyczno-Niemiecki "Um die Mauerzeit". Konkurs dotyczył historii Niemiec po II wojnie światowej, genezy powstania muru berlińskiego aż do jego upadku i ponownego zjednoczenia Niemiec.
W konkursie wzięły udział 2 klasy technikum oraz 9 klas liceum ogólnokształcącego. Każdą klasę reprezentowało 4 przedstawicieli. Nagrodą w konkursie był bon pieniężny na kwotę 200 zł do realizacji w pizzerii nad Okrą w Drawsku Pomorskim. Sponsorem konkursu jest Stowarzyszenie 4×4, prężnie działające w Drawsku Pomorskim a zrzeszające miłośników czterech kółek i jazdy po terenach. Konkurs zainicjowały i przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego w LO pani Agnieszka Frutczak oraz pani Dorota Kordalska. Nad realizacją konkursu w budynku przy ulicy Połczyńskiej czuwała pani Ewelina Majewska. Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła klasa Ia LO. Klasę tę reprezentowali Maciej Sadowski, Jakub Sawościanik, Jakub Sielatycki oraz Kamila Sawicka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczniom klasy Ia smacznego!
W roku 2014 mija 25 lat od momentu upadku muru. Od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 roku oddzielał on Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Wysoki na prawie 4 metry, naszpikowany drutami kolczastymi dzielił rodziny, doprowadził do wielu ludzkich tragedii. W rocznicę upadku muru w szkole zorganizowany został konkurs tematycznie związany z obchodami rocznicy, powstała również gazetka ścienna.

Tekst i zdjęcia Sebastian.