1 września w Drawsku Pomorskim uczciliśmy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na drawskim cmentarzu spotkali się samorządowcy, żołnierze i mieszkańcy gminy Drawsko Pomorskie by oddać cześć poległym i zamordowanym.

Uroczystości odbyły się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Rozpoczęła je polowa msza święta w intencji żołnierzy polskich poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku, celebrowana przez księdza kapelana Grzegorz Lacha. Po mszy wszyscy zebrani na cmentarzu wojennym w Drawsku Pomorskim złożyli wieńce pod pomnikiem i zapalili znicze na grobach poległych.

Moje i młodsze pokolenia, mają wielkie szczęście żyć dzisiaj w niepodległym kraju, dlatego tym bardziej jesteśmy winni pamięć i szacunek bohaterom II wojny światowej i wszystkim, którzy w walce z okupantem tracili zdrowie i życie. Cieszę się, że kolejny raz tak licznie pamiętaliśmy o tych, bez których być może dzisiaj nie byłoby wolnej Polski – komentuje . rocznicę wybuchu II wojny światowej burmistrz Krzysztof CzerwińskiWśród zgromadzonych obecni byli: przedstawiciele władz Drawska Pomorskiego, oficerowie i żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, przedstawiciele Powiatu Drawskiego, radni miejscy i powiatowi, delegacje szkół, instytucji i spółek miejskich, a także reprezentanci służb mundurowych i środowisk kombatanckich oraz żołnierze wojsk amerykańskich.

Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]