W niedzielę 14 czerwca 2020 r. odbyła się siedemnasta edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego samochodów osobowych.

Na starcie tegorocznej wiosennej edycji stawiła się rekordowa liczba uczestników - ponad 80 osób w 22 samochodach. Trasa wyniosła ok. 150 km. i wiodła przez tereny powiatu drawskiego oraz łobeskiego. Każda załoga otrzymała zestaw 20 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść w odpowiednią kratkę roadbooka. Szukano także kodów ukrytych na trasie, które tworzyły 3 hasła. Jednak aby uzyskać komplet punktów, należało także przedstawić sędziemu znaczenie hasła. Szukano też tzw. selfików - kodów, na tle których trzeba było sfotografować całą załogę. Przeważnie ukryte były one w trudno dostępnych miejscach, np. pod mostem.

Tradycyjnie na uczestników czekała przeprawa przez most linowy, marszobieg po rzece oraz kilka innych zadań sprawnościowych. Zawodnicy mieli także okazję sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy - resuscytację, zakładanie kołnierza ortopedycznego itp.Ostatni etap rajdu odbył się na Moście Kazuńskim, gdzie uczestnicy oddawali organizatorom karty załóg.

W tej edycji nagrody trafią do trzech ekip z największą liczbą punktów, a ich przedstawiciele zostaną poinformowani o czasie i miejscu odbioru nagród telefonicznie lub drogą mailową. Wyniki zostaną podane na stronie www.powiatdrawski.pl do 17 czerwca br.

Tegoroczny rajd odbył się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obowiązujących w dniu imprezy ograniczeń ustawowych. Na zdjęciach przedstawiających uczestników bez maseczek znajdują się osoby zamieszkujące razem, małżeństwa lub rodzice z dziećmi.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.