Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz podpisał 23 października 2020 r umowy na dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 4 790 775 zł otrzyma także Powiat Drawski.

Chodzi o długo-oczekiwaną inwestycję na drodze powiatowej nr. 1987Z z Drawska Pomorskiego do Gudowa o długości 4,2 km.

Całość inwestycji szacujemy na 14.698.766 zł.

W ramach przebudowy drogi architekci zaproponowali budowę ścieżki rowerowej.

"... Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy promowali, tworzyli projekt, oraz wspierali jego konstrukcję finansową. Burmistrz Krzysztof Czerwiński i Rada Gminy Drawsko Pomorskie, Rada i Zarząd Powiatu Drawskiego. Nasz projekt jako jeden z największych w województwie początkowo znalazł się na liście rezerwowej. Brakowało środków na tak drogą inwestycję. Jednak dzięki uznaniu naszych argumentów, dzięki pomocy posła Czesława Hoca, radnego sejmiku Henryka Carewicza, wojewoda podjął decyzję o wsparciu finansowym projektu. Wkrótce ruszą przetargi na wykonanie tej drogi, która od wielu lat jest jedną z najważniejszych arterii dla turystów odwiedzających nasze piękne Pojezierze Drawskie ..." - powiedział Mariusz Nagórski Wicestarosta Drawski.Dofinansowanie na zadania realizowane przez gminy naszego powiatu otrzymały także : Na przebudowę 298 metrów ulicy Gdańskiej w Czaplinku. Gmina Czaplinek z FDS uzyskała na ten cel 679 867 zł. Wartość zadania to 1 133 112 zł. Na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Rzęśnica na odcinku 318 metrów. Dofinansowanie z FDS dla Gminy Złocieniec wyniosło 280 930 zł. Wartość inwestycji to 561 861 zł.

Zdjęcie: Tomasz Jasyk  [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.