Kaliscy mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Stargardu. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże, a kierowca także za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających.
Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim otrzymali zgłoszenie o poruszającym się całą szerokością drogi samochodzie osobowym. Samochód miał jechać drogą krajową nr 10. Funkcjonariusze podjęli zdecydowaną akcję, której wynikiem było zatrzymanie pojazdu. Okazało się, ze samochodem podróżują 20 i 24-letni mieszkańcy Stargardu. Zachowanie obu mężczyzn wzbudziło zastrzeżenia policjantów. Kolejne podejrzenia pojawiły się w trakcie sprawdzania kabiny.
W samochodzie znajdowały się w dużych ilościach: artykuły spożywcze, chemiczne i elektronarzędzia, oferowane przez sieć jednego z dyskontów. Okazało się, ze mężczyźni nie posiadają paragonów na przewożone towary, ani nie potrafią nawet wyjaśnić skąd się u nich wzięły. Badanie narkotestem rozwiało wątpliwości. Kierowca prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dalsze sprawdzenia przyniosły kolejne rezultaty. Okazało się ze mężczyźni dokonali licznych kradzieży w konkretnie wybranej sieci sklepów wzdłuż drogi krajowej nr 10. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskany towar. Wkrótce wróci on do prawowitego właściciela. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.
Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Tekst: st. asp. Maciej Zieliński Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI - Archiwum]