W dniu 29 lipca 2020 r sołtysi dwóch sołectw z gminy Drawsko Pomorskie podpisali umowy w ramach konkursu "Granty sołeckie 2020". Sołectwo Konotop i Sołectwo Łabędzie będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Każde z sołectw otrzyma na realizację zadania 10 tysięcy złotych. Podpisanie umów przez sołtysów odbyło się w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim w obecności Anny Bańkowskiej - członka zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Jadwigi Jędrzejewskiej - Grabacz - skarbnika gminy oraz Krzysztofa Czerwińskiego - burmistrza.

Sołectwo Konotop otrzymało grant na projekt pn. "Wiata - miejsce przyjazne mieszkańcom".

W Łabędziach realizowany będzie projekt pn. "Zdrowie i integracja społeczna", który zakłada m.in. zakup urządzeń siłowych.To już czwarta edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw naszego województwa. Pula środków w konkursie wyniosła 1,8 mln zł.

Zgłoszonych zostało ponad 500 projektów, spośród których wyłoniono 180 laureatów.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.