Gmina Drawsko Pomorskie otrzymała wsparcie finansowe na poprawę stanu infrastruktury sportowej w gminie Drawsko Pomorskie w 2020 r. od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Zadanie ma na celu poprawienie stanu bazy sportowej, w szczególności na obszarze zniesionej gminy Ostrowice i włączonej do gminy Drawsko Pomorskie. Poprawienie stanu infrastruktury wpłynie w szczególności na zapewnienie łatwego i powszechnego dostępu do bazy sportowej, a tym samym wytworzenie nawyku systematycznego uprawiania sportu. Zadanie ma też na celu zniesienie dysproporcji w dostępie do obiektów sportowych nowych mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie i mieszkańców całej gminy w stosunku do mieszkańców dużych miast.W zakres zadania wchodzą prace remontowe na czterech obiektach sportowych: na boisku „Orlik 2012” w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim na kortach miejskich w Drawsku Pomorskim na stadionie w Ostrowicach i stadionie Drawsku Pomorskim.

Część prac będzie wykonywana systemem gospodarczym, tzn. zakupione zostaną rzeczy i zamontowane przez pracowników. Pozostałe zostaną zlecone firmom zewnętrznym.

Szacowane koszty zadania wynoszą 43.600,00 zł, otrzymane dofinansowanie 19.000,00 zł.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.