Wiadomo, że Polska to kraj fotoradarów. Jednak, żeby urządzać polowanie na kierowców startujących rajdzie terenowym? Tego jeszcze w off-roadzie nie było!
Flesze radaru ustawionego przez Straż Miejską w Złocieńcu na asfaltowych dojazdówkach wywołały w zawodnikach niemałe emocje. I choć nie dziwią nikogo absurdy życia codziennego, z którymi stykamy się na drogach, głównie niepotrzebne i nadmierne ograniczenia prędkości niekoniecznie służące bezpieczeństwu drogowemu, tym razem zdziwienia nikt ukryć nie potrafił. Okazało się jednak, że pomiar prędkości był niespodzianką, jaką uczestnikom maratonu zafundowali organizatorzy – Andrzej Kowalski we współpracy z Naczelnikiem Straży Miejskiej – Pawłem Kajtaniakiem.
Każdy „ustrzelony” otrzymał „fotografię” i udokumentowane parametry jazdy. Nikt oczywiście nie zapłacił mandatu. Odtąd uczestnikom tej imprezy fotoradary będą kojarzyły się znacznie lepiej niż zwykłym uczestnikom ruchu drogowego.
Maraton był imprezą Cross Country. Rozpoczął się 21 maja i trwał 4 dni. Na uczestników czekało 5 OS-ów. Trasa liczyła 600 km i prowadziła przez Poligony Drawski oraz Budowo. Bazą rajdu była malownicza wyspa Ostrów, z ośrodkiem „Island Camp” nad urokliwym jeziorem Siecino.

Zawodnicy już od pierwszych minut jechali po mistrzowsku, nieco „popisując” się doświadczeniem i możliwościami technicznymi. Wola walki determinująca ostrą rywalizację zapewniła odpowiedni klimat rajdowy. Szczególną atrakcję stanowiły odcinki nocne, które wymagały wyjątkowej precyzji w nawigacji. Chwila nieuwagi i można było się zgubić.
Organizator zagwarantował dobrą zabawę i rywalizację na odpowiednim poziomie. Zaprosił doświadczonych zawodników. Odpowiednio wytyczył trasę. Skrupulatnie przygotował raodbook. Maraton był dopracowany pod każdym względem.


Maraton Złocieniec-Drawsko – wyniki
EXTREME
1. Paweł Liczycki
CC-1
1. Tomasz Gołka
2. Jarosław Andrzejewski
3. Arkadiusz Harkowy
TURYSTYK
1. Szymon Bielski
2. Marek i Ania Kurek
UTV-CC
1. Tomasz Kurosiak
QUAD-CC
1. Przemysław Majerski
2. Dominik Domino
3. Wacław Leśko
MOTOCYKL
1. Michał Latoch
2. Kuba Kotoński

Tekst: Małgorzata Sobczyk, Foto: Anna Dązbłaż INFO [www.off-road.pl]

REKLAMA: