W minioną niedzielę w Zarańsku odbyły się ćwiczenia strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Drawsko Pomorskie. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej zarządził ćwiczenia dla strażaków z OSP Linowno, OSP Zagozd, OSP Ostrowice i OSP Rydzewo.

Spotkanie zostało rozpoczęte w obecności Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztofa Czerwińskiego przez Ireneusza Adamczyka, naczelnika OSP Ostrowice. Następnie wstępnego instruktażu udzielił kpt Mateusz Wesołowski funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim.

Po przygotowaniu sprzętu strażacy przystąpili do praktycznej części ćwiczeń.Scenariusz ćwiczeń zakładał podejmowanie i ratowanie z wody osób, które wpadły do przerębla. W trakcie ćwiczeń realizowano również działania polegające na ratowaniu zwierząt z wody.

Oprócz praktycznej części szkolenia strażacy analizowali różnorodne scenariusze, które mogą wystąpić w trakcie prowadzonych akcji ratunkowych.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.