Od piątku 25 września 2020 roku na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbywają się ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej pod kryptonimem GREEN SUPPORT 20.

Poligon w Drawsku Pomorskim to bardzo duży obszar który jest eksploatowany przez wojska NATO i Polskie i stwarza realne zagrożenia zwłaszcza pożarowe naturalnych zasobów przyrodniczych. Dlatego charakter tych ćwiczeń ma za zadanie zapoznanie się strażaków z tymi zagrożeniami i uświadomienia  jakim ciężkim terenem jest poligon.

W pierwszym dniu strażacy walczyli z niebezpiecznym pożarem jednostek sprzętu wojskowego oraz budowali i rozbudowywali punkt poboru wody.Ze względu na warunki pogodowe w dniu dzisiejszym (sobota) ćwiczenia zostały zmodyfikowane i zajęcia w terenie obejmowały głównie  doskonalenie techniki poruszania się pojazdami po poligonie oraz zapoznawano się z obszarem poligonowym.

Udział w ćwiczeniach brał moduł Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.