Drawski Oddział PTTK rokrocznie włącza się w organizację obchodów Święta Niepodległości, organizując z tej okazji imprezy turystyczne. Nie inaczej było również w tym roku. W ostatnią niedzielę (13 listopada) został zorganizowany rajd pieszy, który wpisany był w drawskie obchody najważniejszego polskiego święta.

Rajd wiódł trasą dookoła Drawska Pomorskiego, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 12 km. Organizatorów bardzo pozytywnie zaskoczyła frekwencja. Na zbiórce przy „czołgach” stawiło się 70 turystów, w tym spora grupa dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników z Drawska Pom. w pieszej wędrówce wzięło udział wiele osób z innych miejscowości, m.in. ze Stargardu, Szczecina, Złocieńca, Łobza, Węgorzyna, Suliszewa.

Jedną z głównych atrakcji rajdu było zwiedzanie okolicznościowej wystawy historycznej, która prezentowana jest w sali wystawowej w budynku dawnego dworca kolejowego. Wystawa przygotowana przez Wiesława Piotrowskiego bardzo się podobała i wzbudziła duże zainteresowanie. Po obejrzeniu wystawy była już tylko wędrówka, na końcu której na turystów czekało ognisko i zasłużony poczęstunek. Trasa została tak zaplanowana, że uczestnicy maszerując drogami, ścieżkami i bezdrożami praktycznie cały czas widzieli miasto, okrążając je dookoła.

Zakończenie rajdu odbyło się nad Drawą przy Schronisku Młodzieżowym na ul. Warmińskiej. Na strudzonych turystów czekały kiełbaski, chleb ze smalcem i gorąca herbata. Przy ognisku odbył się również konkurs wiedzy krajoznawczej, w którym można było wygrać drobne nagrody rzeczowe. Nad całością imprezy czuwał Przodownik Turystyki Pieszej PTTK Jan Kalinowski, który był głównym prowadzącym rajdu.

Rajd otrzymał dofinansowanie ze środków gminy Drawsko Pomorskie w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja masowych imprez turystyki aktywnej i wspieranie działań związanych z upowszechnianiem krajoznawstwa”.

INFO [PTTK Drawsko]