W dniu 30.03.2020r. w 16 Wojskowym Oddziale Gospodarczym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta 16 WOG przez ppłk Artura DANIŁA.

Pan Pułkownik Artur DANIŁ po 30 latach służby został do dnia zwolnienia z zawodowej służby przeniesiony do dyspozycji Komendanta 14 WOG.
W obecności Komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej Pana Pułkownika Dariusza SIERGIEJA, protokoły przyjęcia i przekazania obowiązków podpisali:
Komendant zdający Pan ppłk Artur DANIŁ.
Komedant przyjmujący wyznaczony do pełnienia obowiązków Komendanta 16 WOG, Pan ppłk Bogusław PISAŁA.

Po podpisaniu protokołów nastąpiło złożenie meldunków Komendantowi 1 RBLog o przyjęciu i przekazaniu obowiązków.

Pan Pułkownik Dariusz SIERGIEJ serdecznie podziękował Panu ppłk. Arturowi DANIŁOWI za owocną i modelową współpracę, życząc jednocześnie sukcesów na nowej drodze życia oraz odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Zwracając się do przyjmującego obowiązki Komendanta 16 WOG, Pana ppłk. Bogusława Pisały Komendant 1 RBlog wyraził zaufanie utrzymania dotychczasowego wysokiego poziomu dowodzenia , jaki pozostawia po sobie Komendant ppłk Artur DANIŁ.

Komendant 1 RBLog. Pan Pułkownik Dariusz SIERGIEJ, swoje przemówienie podsumował słowami "Wierzę, że doskonale poradzicie sobie obaj Panowie Oficerowie z nowymi wyzwaniami jakie przed wami stawia Ojczyzna".

Nie ukrywając wzruszenia Pan Pułkownik Artur DANIŁ dziękując wszystkim powiedział:

Szanowni państwo.
"W okresie pełnienia przeze mnie obowiązków na stanowisku Komendanta 16 WOG, tj. od 05.11.2018 r. przeszliśmy wspólnie niełatwą drogę, starając się twórczo rozwijać zasady działania i współdziałania, podnosić standardy w zakresie zaopatrywania i obsługi, na ile to się udało, najlepiej mogą odpowiedzieć dowódcy i szefowie jednostek i instytucji, które zaopatrujemy i logistycznie zabezpieczamy. Z tego miejsca chciałbym im wszystkim podziękować za wyrozumiałość, wsparcie i życzliwość.

Podejmując się w listopadzie 2018 r. misji kierowania 16 WOG jaką powierzyli mi przełożeni, najwięcej moich obaw związanych było ze skalą przedsięwzięcia. Duża ilość personelu - około pięciuset pracowników, którymi przyjdzie kierować, którzy muszą stanowić zgrany zespół, było nie lada wyzwaniem. Specyfika - największy w kraju poligon, obsługa logistyczna CSWL Drawsko Pomorskie, gdzie ćwiczą wojska sojusznicze, spędzało mi początkowo sen z powiek.

Obawy te szybko jednak zostały rozwiane, tworzymy bowiem wspólnie instytucję, która cieszy się uznaniem i jest zdolna do wykonania na wysokim poziomie stawianych zadań. Wielokrotnie i przy różnych okazjach podkreślam rolę, jaką wszyscy odgrywacie w naszym oddziale i waszą lojalność wobec niego"."Szanowni państwo!
Pozwólcie, że na zakończenie mojego wystąpienia kończącego również służbę wojskową jeszcze raz serdecznie podziękuję za życzliwość i współpracę.

Wszystkim życzę zadowolenia płynącego z dobrze wypełnianych obowiązków wobec naszej ojczyzny. Żołnierzom i pracownikom oddziału chciałbym życzyć zdrowia, satysfakcji z wykonywania codziennych zadań, spełnienia marzeń i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym. Bardzo wiele się od Was nauczyłem, to był dla mnie wspaniały okres zawodowej służby wojskowej. Panu Pułkownikowi Bogusławowi PISALE życzę dużo zdrowia i wytrwałości w związku z nowymi wyzwaniami, które są niełatwe, a będziecie Państwo wspólnie pod jego komendą realizować, oraz spełnienia marzeń.
Dziękuję".

Pan Pułkownik Bogusław PISAŁA, w swoim wystąpieniu zapewnił wszystkich iż dołoży wszelkich starań aby podtrzymać wspólne dziedzictwo jakim jest 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy, jego marka i rozpoznawalny wizerunek.

Odczytano również podziękowania za wspaniałą oraz twórczą współpracę, jakie na ręce Pana Pułkownika Artura DANIŁA przesłali Dowódcy, Komendanci zaopatrywanych przez nas jednostek i instytucji wojskowych oraz władze samorządowe, szkoły jak również wielu przyjaciół 16 WOG.