Ponad 140 osób bierze w już V Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek które odbywają się w szkole Liceum Ogólnokształcącym w Drawsku Pomorskim.

Są to zespoły śpiewacze oraz indywidualne osoby w rożnym przedziale wiekowym.

Uczestnicy to mieszkańcy Powiatu Drawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Wyniki podamy w późniejszym terminie.

AKTUALIZACJA:

Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach: I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy 0-3 – Nina Meszka, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy 4-8 ex aequo - Martyna Frańczak i Zofia Tyma, I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne - Nadia Miazga. W kategorii Grupy Środowiskowe zwyciężyli exaequo Grażyna Kowalska oraz Zespół Muzyki Chrześcijańskiej „SELA”. Nagrody finansowe laureatom ufundował Starosta Drawski.

Wyróżnienia i nagrody pieniężne powędrowały do: Julii Pietrzak, Filipa Wiśniewskiego, Alicji Pawlak, Wojciecha Zięby, oraz zespołów: „La Bazuna”, „My Emeryci” oraz „Wesoła Gromada”.

Nie mogło zostać pominięte przez jury niezwykłe przedstawienie jasełkowe, w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, których występ również został nagrodzony.

Po raz pierwszy wszyscy uczestnicy przeglądu mogli wybrać swojego laureata. Bezkonkurencyjnie wygrał Staś Chwastek, dla którego nagrodę ufundował Starosta Drawski.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]