Kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim informuje, że od 3 października 2016 r. rusza Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Dystrybucja żywności będzie realizowana przez Caritas przy Parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim, ul Kilińskiego 6 w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 10.00 do 13.00 (o pomoc mogą się ubiegać mieszkańcy z Parafii w Drawsku Pomorskim oraz z miejscowości; Suliszewo, Dalewo, Jankowo, Zbrojewo, Kumki, Krzynno, Gajewo, Gajewko, Zagozd, Woliczno, Zarańsko, Żółte, Żółcin, Rydzewo, Nętno, Lasocin, Łabędzie) oraz Caritas Parafii pod wezwaniem Św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim, ul. Dworcowa 3 w poniedziałki, wtorki i środy od 13.00 do 16.00 (o pomoc mogą się ubiegać mieszkańcy z Parafii w Drawsku Pomorskim oraz z miejscowości Gudowo, Linowno, Mielenko, Konotop, Żołędowo).

Warunkiem skorzystania z pomocy rzeczowej jest posiadanie skierowania wydanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim. Z Programu mogą korzystać osoby, których dochód nie przekracza kwoty 951,00 zł i rodziny, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 771,00 zł.

Tekst: A. Redmann