W dniach 9-12 września br. na zaproszenie Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwińskiego w Drawsku Pomorskim przebywała delegacja przedstawicieli władz partnerskiego miasta Bad Bramsted pod przewodnictwem Pani Vereny Jeske – Burmistrz.

Pobyt delegacji rozpoczął się od wizyty wizytą w CSWL Drawsko, gdzie zaproszeni goście mogli zapoznać się z eksponatami zgromadzonymi w sali tradycji. Prelekcje dotyczącą historii wygłosił Wiesław Piotrowski. W tym samym dniu niemiecka delegacja spotkała się również płk Markiem Gmurskim, którzy przybliżył gościom funkcjonowanie poligonu drawskiego i współpracę jednostki z samorządem drawskim.

Przedstawiciele partnerskiego miasta Bad Bramstedt wzięli także udział w zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pikniku folklorystycznym w Suliszewie. Dzięki temu, zagraniczni partnerzy mieli doskonałą okazję bliższego poznania ludowej tradycji, obyczajów, a nawet spróbowania lokalnych produktów. W trakcie wizyty omówiono także sprawy dotyczące współpracy z zakresie kultury, edukacji i organizacji wdrożonych wcześniej planów współpracy.W trakcie pobytu przedstawiciele naszej gminy zapoznali się z aktualnym funkcjonowaniem gminy Bad Bramstedt, prowadzonymi inwestycjami, a także działalnością lokalnych podmiotów gospodarczych. Panująca w 2020 roku pandemia COVID-19 uniemożliwiła partnerskim miastom planowaną wizytę i spotkanie. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli w przyszłym roku planowany jest powrót do realizacji wspólnych działań.
! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY